Kokie pluoštinėse kanapėse esantys elementai teigiamai veikia mūsų sveikatą?

Kokie pluoštinėse kanapėse esantys elementai teigiamai veikia mūsų sveikatą?

Ištyrus pluoštinių kanapių sudėtį, išsiaiškinta, kodėl šis augalas toks vertinamas ir plačiai paplitęs – pluoštinės kanapės turi daug įvairiausių elementų, kurie teigiamai veikia mūsų organizmo veiklą.

Pluoštinių kanapių sėklose esančiame aliejuje yra nepakeičiamųjų polinesočiųjų rūgščių – omega-3 ir omega-6, kurių mūsų organizmas pats nepasigamina, todėl privalome jų gauti su maistu. Omega-3 ir omega-6 svarbios vaikų protiniam vystymuisi, visaverčiam augumui, taip pat padeda gerinti regėjimą. O gama linoleno riebalų rūgštis, priklausanti omega-6 riebalų rūgštims, padeda sergant įvairiausiomis ligomis, pavyzdžiui, turint aktyvumo ir dėmesio sutrikimų, širdies ligų, cukrinį diabetą, nutukimą, reumatoidinį artritą, pasireikšiant priešmenstruaciniam sindromui.

Pluoštinių kanapių baltymų milteliai – puikūs pagalbininkai norint sustiprinti organizmą. Kanapių sėklose yra edestino ir albumino. Šie baltymai yra atsakingi už antikūnų formavimąsi bei efektyvią fermentų veiklą, todėl yra labai svarbūs žmogaus organizmui ir stiprina jo imunitetą. Labai svarbu paminėti, kad kanapių sėklose esantys baltymai yra be tripsino inhibitorių, apsunkinančių baltymų įsisavinimą. Tripsino trūkumas žmogaus organizme sukelia virškinimo sutrikimų, kasos problemų ir yra siejamas su vėžio procesu. Pluoštinėse kanapėse esantys baltymai gerina virškinimą, skatina organizmą pasisavinti maistines baltymų savybes. Pluoštinėje kanapėje randamas edestinas laikomas vienu lengviausiai virškinamų baltymų ir yra labai panašus į žmogaus organizme esantį baltymą. Kanapėje edestino randamas didžiausias kiekis iš visų augalų.